خانه » ورزش » چرا تونس مهمترین حریف تدارکاتی تیم کی‌روش است؟

چرا تونس مهمترین حریف تدارکاتی تیم کی‌روش است؟

تیم ملی فوتبال ایران امشب در دیداری تدارکاتی به مصاف تونس می رود.

به گزارش “توپ ۹۰،” در جریان فیفادی اواخر ماه مارس، تیم های ملی مختلف در سراسر دنیا امشب به مصاف حریفان تدارکاتی خود می روند. امشب یکی از بازی های مهم دوستانه، بین بهترین تیم های قاره های آفریقا و آسیا در رنکینگ فیفا برگزار می شود. ورزشگاه شهر رادس، از ساعت ۲۲:۴۵ میزبان دیدار تیم های تونس و ایران خواهد بود.
اما بازی امشب در برابر تونس را می توان مهم ترین و ارزشمندترین دیدار دوستانه تیم ملی ایران قبل از جام جهانی دانست. دلیل این امر واضح است و با نگاهی به برنامه آماده سازی ملی پوشان ایران، می توان آن را دریافت؛ برنامه ای که با دیدار مقابل گمنام ترین حریف ممکن یعنی سیرالئون آغاز شد و در آن تنها چند مورد حریف قابل توجه دیده می شود.
تیم ایران پس از بازی امشب، به اتریش سفر می کند و با تیم الجزایر روبرو می شود. الجزایر در رنکینگ فیفا شصتم است و بر خلاف سال ۲۰۱۴، وضعیت خیلی مناسبی ندارد اما به هر حال برای شبیه سازی تیم مراکش، حریف نسبتا خوبی برای تیم ایران محسوب می شود. 


پس از پایان ماه مارس، دو بازی عجیب برای تیم ایران در نظر گرفته شده است. ازبکستان و سوریه حریفانی خواهند بود که هم تکراری اند، هم در جام جهانی حضور ندارند، و هم اینکه شبیه به هیچ حریفی از بین رقبای ایران در جام جهانی فوتبال بازی نمی کنند. این دو کشور حتی در آسیا هم گزینه های ایده آلی برای بازی دوستانه به حساب نمی آیند.
آخرین بخش برنامه آماده سازی تیم ایران به دیدار با اروپایی ها اختصاص دارد. سه حریف در این قسمت از برنامه برای شاگردان کی روش در نظر گرفته شده که مهم ترین آنها ترکیه است. شاگردان لوچسکو که خردادماه سال جاری به مصاف ایران می روند، در حال حاضر رتبه ۳۸ رده بندی فیفا را به خود اختصاص داده اند و به واسطه چند بازیکن تکنیکی می توانند حریفی مناسب برای تیم کی روش باشند که می خواهد با اسپانیا و پرتغال روبرو شود. 


پس از ترکیه، یونان و لیتوانی حریفان ایران هستند. تیم هایی که شرایط مساعدی ندارند و نه تنها جایی در جام جهانی ندارند، در قاره اروپا هم تیم شاخصی به حساب نمی آیند. البته بین همین دو تیم هم تفاوت زیادی هست؛ از یونانی که در رتبه ۴۵ رنکینگ فعلی قرار دارد تا لیتوانی که صد و چهل و هفتمین تیم رده بندی فیفا است.
با وضعیتی که به صورت اجمالی در حریفان تدارکاتی ایران دیده می شود، همین که تونس تنها تیم راه یافته به جام جهانی روسیه است، باید بازی با این تیم را غنیمت شمرد و از آن به بهترین شکل استفاده کرد چرا که سایر حریفان ما در ادامه این راه، هرچند هم تیم های خوبی داشته باشند، هیچ کدام دغدغه ای مشترک با ما به نام حضور در جام جهانی را ندارند و از این حیث در این مقطع سه ماهه حساس، رقیبانی معمولی محسوب می شوند.
گفتنی است تیم ملی تونس در جام جهانی ۲۰۱۸ با انگلیس، بلژیک و پاناما دیدار می کند.


پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهار × یک =