خانه » ورزش » نمی‌خواهیم مخل کار مربیان ایرانی باشیم

نمی‌خواهیم مخل کار مربیان ایرانی باشیم

مربی تیم ملی در رابطه با آماده سازی این تیم می گوید الان وقت تصمیم‌گیری فدراسیون است؛ ما احتیاج به درک و همکاری همه اهالی فدراسیون داریم، از جمله مربیان باشگاهی؛ ما از آنها درک، همکاری و حمایت می‌خواهیم.

به گزارش “توپ ۹۰”، اوسیانو کروز، مربی تیم ملی ایران در رابطه با آماده سازی تیم ملی ایران برای حضور موفق در جام جهانی به اظهارنظر پرداخت. او در این رابطه گفت: چه از نظر فیزیکی و چه از نظر رقابتی، ما باید سطح‌مان را به طور چشمگیر بالا ببریم تا بتوانیم در سطح بقیه باشیم. برای رقابت با حریفان خود، به کمپ آماده‌سازی و اردو نیاز داریم. این نیاز برای بازیکنان داخلی بیشتر از بازیکنانی است که خارج از ایران توپ می زنند.او ادامه داد: الان وقت تصمیم‌گیری فدراسیون است؛ ما احتیاج به درک و همکاری همه اهالی فدراسیون داریم، از جمله مربیان باشگاهی و …، ما از آنها درک، همکاری و حمایت می‌خواهیم. تا بتوانیم با قدرت برابر حریفان خود حضور پیدا کنیم. اگر به تاریخ دقت کنیم، حتی برزیل با همه ابهت ۱-۷ به آلمان باخت. حتی در بازی کره شمالی، پرتغال و …، باید شانس رقابت پایاپای به بازیکنانمان بدهیم و این تنها با آماده‌سازی خوب حاصل می‌شود.کروز در ادامه گفت: اگر اینطور نباشد، ممکن است یک سرافکندگی بزرگ برای مردم ایران به وجود بیاید. الان باید مسیر را انتخاب کنیم، راهی را برویم که شانس حداقلی رقابت را با این قدرت‌ها را به دست بیاوریم یا هیچ کاری نکنیم. کی‌روش در این باره می گوید ممکن است کشور را به عنوان Hero ترک کنیم اما در بازگشت zero باشیم.
مربی تیم ملی در این باره ادامه داد: ما برای برنامه‌ریزی ها مشکل داریم. بعد از بازی ازبکستان، برنامه‌ریزی و نقشه‌ای که داشتیم را ابلاع کردیم اما تاکنون ندیدیم که این برنامه انجام بشود. بازی روسیه را به دلیل رابطه خوب چرچسوف و کی‌روش انجام دادیم و دو بازی مقابل پاناما و ونزوئلا را با سختی فراهم کردیم و هر لحظه امکان لغو آن بود.کروز ادامه داد: عقاید ما شفاف است ما نمی‌توانیم تنها با تکیه بر فیفادی رقابت پایاپایی با تیم‌های خوب داشته باشیم. ۶۰-۵۰ درصد بازیکن های ما خارج از کشور هستند و مابقی آنها در داخل کشور بازی می کنند. اگر نتوانیم برنامه های مورد نظر را اجرایی کنیم نمی توانیم با پرتغال و اسپانیا رقابت کنیم. نقش بازیکنان داخلی برای ما مهم است. آنها باید بیشتر بدوند و بیشتر بجنگند و داشته‌های فردی آنها پیشرفت کند.او در ادامه به انتقاد از بازیکنان پرداخت و گفت: بازیکنان بزرگ، ممکن است بازی را خیلی آرام شروع کنند اما با گذشت زمان بهتر  می‌شوند، درست برعکس بازیکنان ما که با سطوح بالا شروع می‌کنند اما با گذشت زمان کم می‌آورند. یعنی بعد از بازی پرفشار احتیاج به نفس گرفتن دارند. پس ما باید دو چندان کار کنیم. وقتی کریس رونالدو یکی را دریبل می‌کند باید یکی مقابلش باشد و در ادامه همین‌طور در بازی اسپانیا که ستارگان بی‌شماری دارد.دستیار کی‌روش در ادامه مطرح کردن حرف های کادرفنی تیم ملی ادامه داد: درخواست پول بیشتر نداریم، فقط درخواست حمایت بیشتر داریم و درک بیشتر برای آمادهسازی تیم‌ملی. در ضمن این را هم باید بگویم نمی‌خواهیم در کار مربیان ایرانی اختلال به وجود بیاوریم.کروز درباره تعداد بازیکنان معرفی شده به فیفا گفت: ما در آینده نام ۳۵ بازیکن نهایی را به فیفا خواهیم فرستاد. فیفا از ما ۳۰ بازیکن خواسته بود اما کی‌روش جنگید و این تعداد را به ۳۵ افزایش داد که تیمی از این ۳۵ نفر لیست اولیه ایران هستند.او در رابطه با درخواست های مربیان تیم ملی ادامه داد: ما برای ریکاوری و تمرین و همچنین آماده‌سازی روحی و روانی برای جام‌جهانی امکانات خیلی خوبی داریم.


پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

دو + نه =