خانه » ورزش » مسی با فاصله بهترین بازیکن سال ۲۰۱۷!

مسی با فاصله بهترین بازیکن سال ۲۰۱۷!

در حالی که کریس رونالدو شب گذشته موفق شد برای پنجمین بار برنده توپ طلا شود، یک سایت آنالیز معتبر ادعا کرد که آمار لیونل مسی در سال ۲۰۱۷ بسیار بهتر از ستاره پرتغال بود.

به گزارش “توپ ۹۰”، رونالدو شب گذشته توانست برای دومین سال پیاپی برنده توپ طلای بهترین بازیکن جهان شود و با رکورد ۵ توپ طلای مسی برابری کند. بسیاری معتقدند که قهرمانی های رئال در لالیگا و چمپیونزلیگ و درخشش رونالدو در دیدارهای حساس پایانی فصل گذشته، تاثیر زیادی در این انتخاب داشت اما اکنون سایت instat ادعا کرد که با توجه مجموع عملکرد مسی و رونالدو، ستاره آرژانتینی در سال ۲۰۱۷ بسیار موثرتر از رونالدو بوده است. در متنی که این سایت منتشر کرده، آمده است:
” کریس رونالدو، مهاجم رئال مادرید، با پشت سر گذاشتن لیونل مسی، ستاره بارسلونا، برای پنجمین بار برنده توپ طلا شد. این دستاورد، مهاجم رئال با مسی در تعداد توپ طلا برابر کرد.
رونالدو و مسی در ۱۰ سال اخیر برای بردن توپ طلا با هم رقابت داشتند و در این مدت، هیچ رقیب دیگری به آنها نزدیک نشد. امسال هم هیچ رقیبی به این دو ستاره آرژانتینی و پرتغالی نزدیک نشد.سایت ما (instat) عملکرد این دو ستاره را در سال ۲۰۱۷ در رقابت های باشگاهی و ملی مقایسه کرد. مسی در این سال در مجموع ۵۵۲۳ دقیقه بازی کرد و رونالدو ۵۰۵۱ دقیقه؛ بنابراین برای اینکه بتوانیم مقایسه بهتری از عملکرد آنها داشته باشیم، نتایج در ۹۰ دقیقه را در نظر می گیریم.
در زمینه تعداد شوت ها و گل ها، رونالدو کمی بهتر از مسی بود. اما در سایر زمینه های بازی هجومی، ستاره آرژانتینی به میزان قابل توجهی موثرتر ظاهر شد. مسی در مورد پاس های کلیدی و دریبل ها، تقریبا دو و نیم برابر رونالدو بهتر کار کرد ( ۸٫۷ در مقابل ۳٫۳ در پاس های کلیدی و ۱۰٫۷ به ۴٫۱ در دریبل ها).
در مورد دریبل های موفق هم مسی ۷۰ درصد به ۵۷ درصد، برتر از رونالدو بود. بنابراین، ستاره بارسا به میزان قابل توجهی، موقعیت های خطرناک بیشتری روی دروازه حریفان، هم توسط خودش و هم برای هم تیمی هایش، ایجاد کرد. به همین دلیل، مسی نه تنها از رونالدو، که از هر بازیکن دیگری در سال ۲۰۱۷، امتیاز بیشتری از instat کسب کرد.”


پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

6 − پنج =