خانه » ورزش » مسی؛ آلبی سلسته و بازگشت معضل همیشگی

مسی؛ آلبی سلسته و بازگشت معضل همیشگی

لیونل مسی روز گذشته تایید کرد که مشکلی برای بازی امشب مقابل اسپانیا ندارد و این یعنی دیدار دوستانه امشب، جذاب تر و هیجان انگیزتر خواهد شد.

به گزارش “توپ ۹۰”، لیونل مسی امید شماره یک آرژانتینی ها برای دست یافتن به رویای ۳۲ ساله قهرمانی جهان است. برخی معتقدند که مسی زمانی می تواند خود را بالاتر از مارادونا بداند که بتواند تیم کشورش را به قهرمانی جهان هدایت کند. سامپائولی، سرمربی آرژانتین نیز در مصاحبه اخیر خود اعتراف کرد که همه برنامه هایش را بر اساس شکل بازی مسی ترتیب داده و تمام سعی خود را کرده تا او در تیم ملی احساس آرامش کند؛ همان آرامشی که در بارسلونا دارد.معضل همیشگی مسی در تیم ملی اما مقایسه کیفیت بازی های او در بارسلونا و آلبی سلسته است. مقایسه ای که نشان می دهد که او در تیم باشگاهی خود سطحی بسیار بالاتر را ارائه داده است.
از زمان حضور سامپائولی روی نیمکت آرژانتین، مسی در ۶ بازی از ۹ بازی برای آلبی سلسته به میدان رفته و تنها در یکی از آنها موفق به گلزنی شده است. در دیدار حساس برابر اکوادور که موفق به ثبت هت تریک شد و کشورش را راهی جام جهانی کرد. در واقع پس از شکست در زمین بولیوی، مسی در تمام بازی های رسمی آرژانتین به میدان رفته است.مسی در تیم ملی متوسط ۰٫۵ گل در هر بازی را به ثبت رسانده در حالی که برای بارسا به طور متوسط ۰٫۸۶ گل در هر بازی زده است. تفاوتی آشکار که نشان می دهد او در تیم ملی درخشش بارسا را نداشته است. او در حالی از زمان حضور سامپائولی در آرژانتین تنها سه گل زده که در همین مقطع برای بارسا در ۴۳ بازی موفق به زدن ۳۵ گل شده است.
مسی حالا بار دیگر چالش بزرگ تیم ملی را مقابل خود می بیند. او این بار ماموریت دارد تا کشورش را قهرمان جهان کند و چه کسی است که نداند، این مهم بدون گلزنی های او ممکن نخواهد شد.
پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

13 − دوازده =