خانه » ورزش » مسوت اوزیل، آخرین رویاساز آرسنال

مسوت اوزیل، آخرین رویاساز آرسنال

وقتی برایتون ، ونگر و شاگردانش را در باتلاق بحران فرو برد، مسوت اوزیل در هیچ جایی دیده نمی‌شد.

به گزارش “توپ ۹۰”، مطرح کردن بحث اینکه وقتی آرسنال بیشترین حد ممکن اوزیل را نیاز دارد، این بازیکن غایب است، در این شرایط آسان ترین کار است. همواره بحث‌های فراوانی بین کسانی که توانایی های اوزیل را می‌ستایند و افرادی که معتقدند ستاره آلمانی همواره در لحظات حساس غایب است وجود دارد.
در واقع می‌توان گفت که حقیقت، جایی بین نظر این دو گروه است ولی شکی نیست که وقتی اوزیل در زمین غیب می‌شود، تاثیر غیب شدن او به وضوح مشخص است. ولی شب گذشته، به هیچ وجه موضوع اینگونه نبود. آرسنال به بازیکنی نیاز داشت که دفاع میلان را بشکافد، دفاعی که ۵۹۹ دقیقه پیش از آن گل نخورده بود.اوزیل دقیقا همین کار را کرد. پاس‌های او بی نظیر بود، همراه با حرکاتی نرم و جذاب که دفاع حریف را باز می‌کرد. او گل اول را برای هنریک مخیتاریان ساخت ، با آن پاس‌هایی که تنها برخی بازیکنان توانایی ارسالش را دارند.
گل دوم شاید با جذابیت کمتری همراه بود ولی مطمئنا تاثیرگذاری اوزیل فوق العاده بود. او در بهترین شرایط آرون رمزی را پیدا کرد و توپ را برای او ارسال کرد. رمزی نیز خیلی تحت فشار نبود و توانست گل راحتی به ثمر برساند.
وقتی آرسنال به بیشترین حد ممکن به اوزیل نیاز داشت، او در زمین بود و حتی با اینکه می‌توان اعتراف کرد میلان با روزهای خوبش فاصله گرفته بود، ولی نمی‌توان نمایش خوب آرسنال را زیر سوال برد.لیگ اروپا برای آرسنال یعنی همه چیز. خیلی مهم نیست که آرسنال در لیگ برتر خوش بدرخشد یا نه، یا اینکه اوزیل همین فرم را در لیگ برتر هم تکرار کند. لیگ برتر تمام شده و حتی خوشبین ترین هوادار هم شانسی برای قرار گرفتن در جمع ۴ تیم برتر قائل نیست. حتی ونگر، که بیش از حد به تیمش خوشبین است، هفته گذشته تاکید کرد که اختلاف ۱۳ امتیازی خیلی زیاد است.
بنابراین صعود به چمپیونزلیگ، تنها به قهرمانی در لیگ اروپا وابسته است. با این حال شیرین ترین رویا برای آرسنال اینگونه است که آنها قهرمان لیگ اروپا شوند و چلسی بتواند قهرمانی چمپیونزلیگ را کسب کند و با توجه به اینکه تنها ۵ تیم از یک کشور در چمپیونزلیگ شرکت خواهند کرد، تاتنهام که در رده چهارم لیگ قرار گرفته به این رقابت ها نخواهد رسید.
هنوز کار تمام نشده است. آرسنال باید به خاطر داشته باشد که در ایتالیا دو گل زده و با خوشبینی می‌تواند در خانه میزبان حریف باشد. با این حال آرسنال در ۶ بازی اخیر خانگی در مرحله حذفی لیگ اروپا نیز شکست خورده که این آمار می‌تواند به ضررشان تمام شود.
ولی با کمک اوزیل، آرسنال می‌تواند در بزرگترین بازی فصلش نیز به پیروزی برسد. نگرانی حریف همانطور که گتوزو گفت، متوقف کردن گلزنی آرسنال است و باید دید سرمربی ایتالیایی چه کاری در قبال این موضوع می‌تواند انجام دهد.
پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

چهار × 3 =