خانه » ورزش » مراکش آسان‌ترین حریف دور اول ایران

مراکش آسان‌ترین حریف دور اول ایران

تیم ملی ایران در اولین دیدارش در جام جهانی باید به مصاف تیم ملی مراکش برود و شاید نسبت به دیگر ادوار جام جهانی این آسان ترین مسابقه تیم ملی ایران در اولین بازی جام جهانی باشد.

به گزارش “توپ ۹۰” بعد از مشخص شدن گروه بندی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، اولین بازی ایران برابر مراکش به عنوان مهمترین بازی تیم ملی ایران در گروهش معرفی شد. مسابقه ای که هردوتیم با هدف برد به میدان می آیند چرا که حداقل روی کاغذ این ساده ترین بازی هر دو تیم ایران و مراکش قبل از تقابل با اسپانیا و پرتغال به شمار می آید.
هلند سخت ترین حریفتیم ملی ایران اولین بار در سال ۱۹۷۸ به جام جهانی راه یافت و در این مسابقات با تیم های هلند، اسکاتلند و پرو همگروه شد. تیم ملی ایران در این دوره اولین مسابقه اش را باید برابر هلند برگزار می کرد. هلند نایب قهرمان جام جهانی ۷۴ و یکی ازبهترین تیم های ملی جهان در آن سال ها بود. این تیم در این دوره فقط یوهان کرایف را نداشت اما به فینال جام جهانی ۷۸ هم رسید و بازهم مغلوب میزبان مسابقات شد. به جرات می توان گفت اولین بازی تیم ملی دراولین حضورش در جام جهانی سخت ترین بازی اش هم بوده است. در تیم ملی هلند سال ۷۸ بازیکنانی مانند رودی کرول، آری هان،رنه و ویلی ون ده کرکوف، جانی رپ و تعداد دیگری از ستاره های مطرح فوتبال جهان در اواخر دهه هفتاد عضویت داشتند.
یوگسلاوی قدرت اروپادر جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه تیم ملی ایران برای دومین بار به جام جهانی رفت. در این دوره از مسابقات تیم ملی با یوگسلاوی، آلمان و آمریکا همگروه شد و در اولین مسابقه اش به مصاف تیم ملی یوگسلاوی رفت که یکی از قدرت های آن زمان فوتبال اروپا بود. بازیکنانی مثل سینیشا میهایلووچ ، دژان استانکوویچ، پردراگ میاتوویچ، ساوو میلوسوویچ، دژان ساویسویچ، دارکو کواچویچ و تعداد دیگری از بازیکنان سرشناس که در بهترین تیم های اروپایی بازی می کردند در تیم یوگسلاوی عضویت داشتند. تیم ایران در این بازی با نتیجه یک بر صفر مغلوب یوگسلاوی شد.
مکزیک فراتر از انتظاردر جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، تیم ملی ایران با تیم های آنگولا، مکزیک و پرتغال همگروه شد. گروهی که ابتدا آسان به نظر می رسید اما در نهایت معلوم شد که گروه دشواری برای تیم ملی ایران است. تیم ایران در این مسابقات در اولین بازی به مصاف مکزیک رفت.  در تیم ملی مکزیک که هدایت آن را ریکاردو لاولپه آرژانتینی به عهده داشت بازیکنان سرشناسی مثل رافائل مارکز ، خارد بورگتی، گیلرمو فرانکو، عمر براوو و گونزالو پینه دا عضویت داشتند. تیم ملی ایران در اولین مسابقه اش برابر مکزیک با نتیجه سه بر یک مغلوب مکزیک شد.
نیجریه قهرمان باتجربهدر جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تیم ملی ایران با هدایت کارلوس کی روش پا به مسابقات گذاشت. ایران در این دوره با تیم های نیجریه، آرژانتین و بوسنی همگروه بود و در اولین مسابقه اش باید به مصاف نیجریه قهرمان آفریقا می رفت.  تیم ملی ایران در حالی در این بازی توانست یک مساوی به دست بیاورد که حریف مجموعه از بازیکنان سرشناس را در اختیار داشت. در نیجریه سال ۲۰۱۴ بازیکنانی نظیر شولا آموآبی،ویکتور موزس، جان اوبی میکل، امانوئل امونیکه و چند بازیکن سرشناس دیگر حضور داشتند اما در نهایت در برابر ایران متوقف شدند.
زمان بردنمراکش اولین حریف تیم ملی ایران در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است. این تیم توانسته بدون گل خورده از قاره افریقا به جام جهانی صعود کند و قطعا حریفی دشوار و سرسخت برای تیم ملی ایران خواهد بود. در تیم ملی مراکش نیز بازیکنان سرشناسی چون اشرف حکیمی ، امینه هریت، سوفیان امربات، سوفیانه بوفال و مهدی بن عطیه حضور دارند که در باشگاه های معتبر اروپایی بازی می کنند اما به نسبت اولین حریفانمان درادوار گذشته جام جهانی شاید مراکش در کنار مکزیک کم ستاره باشد. هرچند تیم ایران در برابر مکزیک با نتیجه سه بریک شکست خورد و این می تواند هشداری جدی برای تیم ملی باشد که خودش را در برابر مراکش از پیش برنده نداند.


پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

سه × 4 =