خانه » ورزش » دورتموند ۴-۴ شالکه؛ آدرنالین خالص

دورتموند ۴-۴ شالکه؛ آدرنالین خالص

بروسیا دورتموند پیروزی مسلم در یک بازی به یادماندنی و جذاب که همه چیز در خود داشت را در نیمه دوم از دست داد تا یک نتیجه عجیب برای این دربی تاریخی به ثبت برسد.

به گزارش “توپ ۹۰”، در حساس ترین بازی هفته سیزدهم بوندسلیگا، دورتموند در دیداری که به دربی روهر مشهور است، میزبانی از شالکه را بر عهده داشت. دورتموند با ۲۰ امتیاز در رده ششم جای داشت و شالکه ۲۳ امتیازی تیم دوم جدول بود؛ اما بازی کاملا متفاوت با جایگاه دو تیم آغاز شد و ادامه یافت.
دورتموند که از همان ابتدا بازی را در دست گرفته بود دقیقه ۱۲ به گل رسید. 


حرکت از خود اوبامیانگ شروع شد و با یک پاس بلند عرضی، پولیشیچ را صاحب توپ کرد. پاس به عقب او درون محوطه جریمه با اثر گذاری یارموملنکو همراه شد و در دهانه دروازه اوبامیانگ جلوتر از مدافع شالکه کار را تمام کرد.دقیقه ۱۸ برتری دورتموند دو برابر شد. ارسال نوری شاهین با ضربه استامبولی همراه شد تا این بازیکن با گل به خودی حساب کار را ۲-۰ به سود دورتموند کند.
دو دقیقه بعد از گل به خودی استامبولی، ماریو گوتزه حساب کار را ۳-۰ کرد. این بار ارسال اوبامیانگ از سمت راست بود که با ضربه سر تماشایی ستاره ملی پوش به تور دروازه نشست تا در عین شگفتی میزبان پس از گذشت ۲۰ دقیقه با سه گل پیش بیفتد.
طوفان دورتموند پایان نداشت و دقیقه ۲۵ گوئررو بود که چهارمین گل را نیز وارد دروازه شالکه کرد.


پس از چند رفت و برگشت و در شلوغی محوطه جریمه، گوئررو با یک ضربه چپ والی بسیار زیبا توپ را به طاق دروازه چسباند تا حساب کار ۴-۰ شود.
دورتموند بازهم تیم برتر میدان بود ولی نیمه اول با همان نتیجه ۴-۰ به اتمام رسد.شالکه نیمه دوم را برای جبران گل های خورده و کاهش فاصله هجومی آغاز کرد؛ اما دورتموند خیلی سریع به جریان بازی مسلط شد. ۱۰ دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود که اوبامیانگ یک فرصت عالی گلزنی به دست آورد؛ اما توپ را به همانجایی زد که گلر شالکه حضور داشت.
دقیقه ۶۱ شالکه یکی از گل ها را پاسخ داد.


ارسال یک پاس بلند برای بورگستالر و ضربه سر این بازیکن از فراز دستان وایدنفلر به زیبایی وارد دروازه شد تا فاصله به سه گل برسد.۴ دقیه بعد هاریت یکی دیگر از گل ها را پاسخ داد. ارسال خوب کونوپلیانکا از سمت چپ در میان غفلت مدافعان دورتموند به هاریت رسید تا این بازیکن از درون محوطه جریمه با یک استپ و ضربه ای تمام کننده حساب کار را ۴-۲ کند.
دقیقه ۷۲ کار دورتموند با اخراج اوبامیانگ دشوارتر شد. ستاره گابنی با دریافت کارت زرد دوم خود از زمین اخراج شد تا زردها برای حفظ نتیجه ۱۸ دقیقه دشوار را پیش رو داشته باشند.
دقیقه ۸۶ با گل سوم شالکه، وحشت بر وست فالن حاکم شد.


این بار کالیجوری بود که روی پاس استامبولی و با شوت محکم پای چپ خود به زیبایی توانست حساب کار را ۴-۳ کند تا شالکه نیمه دوم رویایی خود را تداوم ببخشد.
این پایان کار نبود و نالدو روی یک ضربه کرنر موفق شد با ضربه سر حساب کار را ۴-۴ کند؛ نتیجه ای که تا پایان بازی حفظ شد.
پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

5 × 3 =