خانه » ورزش » دوئل مسی – رونالدو تا کجا ادامه خواهد داشت؟

دوئل مسی – رونالدو تا کجا ادامه خواهد داشت؟

با دریافت چهارمین کفش طلای مسی، او در این زمینه با رونالدو هم تراز شد و مشخص نیست این نبرد تا کجا ادامه خواهد داشت.

 


به گزارش “توپ ۹۰”، دوئل میان لیونل مسی و کریستیانو رونالدو قرار است بازهم ادامه پیدا کند. ستاره ۳۰ ساله بارسلونا امروز برای چهارمین بار در دوران حرفه ای خود فاتح کفش طلا شد تا به رونالدو در این زمینه برسد.
رونالدو اولین بار با لباس منچستریونایتد فاتح این جایزه شد؛ اما مسی هر ۴ عنوان خود را با لباس بلوگرانا به دست آورده است.هیچ کس دیگر به آنها در نبرد بهترین گلزن تاریخ نزدیک نخواهد شد. اما آیا یکی از دو ستاره فوق العاده قرار است امسال پنجمین کفش طلا را از آن خود کند؟
به نظر نمی رسد رونالدو در این فصل فاتح این عنوان شود، زیرا او در ۱۲ بازی لالیگا تنها یک گل زده در حالی که ستاره آرژانتینی موفق به زدن ۱۲ گل شده و با ایموبیله و کاوانی ۱۵ گله فاصله زیادی ندارد.کاوانی که فصل قبل ۳۵ گل برای تیمش زد، در فصل جاری موقعیت خوبی برای فتح کفش طلا دارد، زیرا تا فصل قبل گلزنی در لاشامپیونا ۱٫۵ امتیاز داشت؛ اما حالا همانند لیگ های بزرگ ۲ امتیاز دارد و این امتیاز بزرگی برای ستارگان شاغل در فرانسه خواهد بود.
رونالدو که دو سال است این جایزه را کسب نکرده، در سال ۲۰۰۸ (۳۱ گل برای منچستر یونایتد)، سال ۲۰۱۱  (۴۰ گل برای رئال)، سال ۲۰۱۴ (۳۱ گل برای رئال در کنار لوئیس سوارز) و سال ۲۰۱۵ (۴۸ گل برای رئال) زد و فاتح این جایزه شد.مسی نیز در سال های ۲۰۱۰ (۳۴ گل)، ۲۰۱۲ (۵۰ گل)، ۲۰۱۳ (۴۶ گل) و ۲۰۱۷ (۳۷ گل) برای بارسا زد و ۴ بار فاتح کفش طلا شد.
مسی در بهترین فصل خود ۵۰ گل در لالیگا به ثمر رساند، در حالی که رونالدو ۴۸ گل در بهترین فصل خود به ثمر رسانده است. رونالدو فصل قبل تنها موفق به زدن ۲۵ گل شد؛ اما با این حال تا ماه می چند ماه باقی مانده است و می توان گل های زیادی به ثمر رساند.


پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

شش + 5 =