خانه » ورزش » ایران یکی از بلندقامت ترین تیم های جام جهانی

ایران یکی از بلندقامت ترین تیم های جام جهانی

تیم ملی ایران از حیث میانگین قد بازیکنان، شرایط مناسبی در جام جهانی دارد.

به گزارش “توپ ۹۰”، در یک مطالعه ی آماری، تیم های راه یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از لحاظ میانگین قدی بازیکنان با یکدیگر مقایسه شده اند که نتایج جالب توجهی به دست آمده است.
در این فهرست، تیم ملی صربستان با میانگین ۱۸۵٫۶ سانتی متر، بلندقامت ترین بازیکنان را در اختیار دارد و تیم های سوئد، ایسلند و دانمارک دیگر تیم هایی هستند که میانگین قدی بالاتر از ۱۸۵ سانتی متر دارند.
تیم ملی کشورمان در بین تیم های حاضر در جام جهانی از نظر میانگین قدی با ۱۸۳٫۴ سانتی متر در رده دوازدهم جای گرفته است و تیم هایی مثل انگلیس، فرانسه و برزیل را پایین تر از خود می بیند.
یکی از نکات جالب این فهرست قسمت انتهایی آن است که ۲ تیم آسیایی قرار دارند. تیم های عربستان با میانگین ۱۷۶٫۲ و ژاپن با ۱۷۸٫۱ سانتی متر کوتاه قامت ترین بازیکنان جام جهانی روسیه را در اختیار خواهند داشت. البته در بین تیم های پایین این لیست نام تیم های اسپانیا و آرژانتین هم به چشم می خورد.از نظر قاره ای، آمریکای جنوبی با میانگین ۱۷۹٫۶ سانتی متر کوتاه ترین بازیکنان را در اختیار دارد و بلندقامت ترین ها متعلق به قاره سبز هستند. میانگین قدی بازیکنان اروپایی حاضر در جام جهانی ۱۸۳٫۲ سانتی متر است.


در مجموع و با احتساب همه ی بازیکنان مورد بررسی در این مطالعه، میانگین قدی بازیکنان ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی روسیه، ۱۸۱٫۷ سانتی متر است.


پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

2 + هشت =